понеділок, 21 березня 2016 р.

Скельний каньйон Ключа

Скельний каньйон Ключа
  • Об'єкт: скельний розлом.
  • Комплекс: 1 група.
  • Висота: ~15м: максимум углиб.
  • Район: Сколівський.
  • Опис: Каньйон Ключа — це тектонічний розлом, візуально схожий на річкову ущелину. Розташований далеко в лісі на схилі хребта Ключа, від якого походить назва. Прямовисні скелясті стіни складені з пісковику та спрямовані вглиб землі, з боку непомітні. Каньйон відносно доступний, але маловідомий і складний у пошуку, тож відвідується рідко.

Звіт ще не завершений!
Буде дописаний найближчим часом.

ЗАМІСТЬ ВСТУПУ


Скельний каньйон є побічним квестом маршруту на хребет Ключа з селища Верхнє Синьовидне. Проходячи хребет попередні рази, я ніколи сюди не потрапляв. Тож тепер пошук каньйону став вагомим пунктом, і 19 березня 2016 року я, Бодя, Міша, Наталя, Марта і Рома успішно знайшли його та дослідили.

Звіт побіжний: з описом об'єкту і вражень. Всі використані фотографії власні та друзів, за кліком доступні фото в більшому розширенні. Доїзд та піший маршрут, їх Google-карти, побіжний огляд довколишніх цікавих місць описано в звіті про похід з Верхнього Синьовидного на хребет Ключа.

ОПИС ОБ'ЄКТУ


ЯК ДОБРАТИСЯ?
Дерево перед каньйоном Ключа Короткий маршрут в каньйон починається просто на хребті Ключа — опис доїзду, а також нашого походу до і вздовж нього подано у відповідному звіті. Посеред гребеня, трошки далі за меморіалом красується отаке примітне дерево, окреме та крислате. Вказівні таблички, що прибиті до стовбура, звертають увагу на роздоріжжя: одна вітка продовжує вести хребтом до Труханова і скель Довбуша, а друга спускається вправо до водоспадів. Остання нам і потрібна.

Чесно кажучи, знайти скритний розлом виявилося нелегко. Зі стежки можна роздивитися долину знизу та далекі вершини, а от під носом не видно нічого — все довкола густо поросло березняком, якимись гіллястими бучинами чи грабинами. Зійшовши схилом метрів зо сто, ми взяли праворуч і полізли в той молодий лісок, знову злегка піднімаючись. Попри те, що я ніби давно орієнтувався, де приблизно має бути каньйон, насправді навіть з навігатором довелося повештатися туди-сюди, поки серед безкінечних дерев з'явилося щось цікаве. Спершу ми надибали одну печерку, а згодом зе нею і нашу ціль.

Далі буде...
ТЕКТОНІЧНИЙ РОЗЛОМ
Найглибше урвище каньйону Підрозділ буде завершено найближчим часом, коли дійде черга.


Підрозділ буде завершено найближчим часом, коли дійде черга.

Вид знизу каньйону Підрозділ буде завершено найближчим часом, коли дійде черга.

ОКОЛИЦІ


Хоча мета маршруту досягнута, можна і не зупинятись на тому, особливо якщо в запасі ще є час. Можна знайти довкола й інші цікаві об'єкти чи заняття, та повніше використати переваги локації.
МАЛА ПЕЧЕРА №1
Вхід в першу печеру Підрозділ буде завершено найближчим часом, коли дійде черга.

Кажани на стінах печери Підрозділ буде завершено найближчим часом, коли дійде черга.
МАЛА ПЕЧЕРА №2
Вхід в другу печеру Підрозділ буде завершено найближчим часом, коли дійде черга.

ВАРІАЦІЇ


Якщо бракує сил чи часу, або просто не хочеться іти ще раз тим шляхом, маршрут можна дещо спростити.

Підрозділ буде завершено найближчим часом, коли дійде черга.

ВИСНОВКИ


Розділ буде завершено найближчим часом, коли дійде черга.

Немає коментарів:

Дописати коментар