Плани 2018

Дуже часто за міфічними мріями і далекими подорожами ти не бачиш краси, яка поряд з твоїм домом. Через близькість і доступність рідні землі не так захоплюють твою уяву, їх відвідини все відкладаються. Інколи навіть назавжди... А дарма, Львівщина багата безліччю цікавих місць, і треба лиш бажання та один вихідний день, аби там побувати! У попередні роки я складав собі списки мандрівок, простих та не затратних. Щоб у вільний час, не прив'язуючись до дат, під настрій досліджувати те, що раніше проґавив. Щоб про свої поїздки замість "в даль і раз на рік" сказати "довкола і постійно".

Мати під рукою готові ідеї для подорожей виявилося дуже зручно, багато з них вдалося реалізувати. А решту перенесено в новий список планів 2018 року, куди також увійшли інші, маловідомі місця Львівської області.

ГІРСЬКИЙ КВЕСТ ЛЬВІВЩИНИ. НАЙВИЩІ ТОЧКИ + ІНШІ ВЕРШИНИ


На Львівщині гори є лиш у південних районах. Це Східні Бескиди, які не славляться захмарними висотами, але краєвиди тут досить привабливі. Крім того, при старті зі Львова більшість можна відвідати за день, що не вимагає спального спорядження і суттєвих коштів. Ця частина Карпат знайома мені ще з дитинства, та й за останні роки здійснено немало мандрівок — усі вони зібрані на сторінці про природні об'єкти. Планується відвідати ряд уже підкорених і нових вершин, зокрема найвищі точки Львівської області, в походах різної складності:
 • г.Пікуй з Верхнього Гусного, 1 день. Пікуй — №1 області (1408м), на границі з Закарпаттям. Був два рази з інших сторін. Вершина відрита і ходжена, підйом не складний. Похід буде простенький, але в темпі.
 • г.Маґура з Либохори, 1 день. Маґура — №2 області (1363м) і найвища у Сколівських Бескидах, на границі з Франківщиною. Був давно один раз. Вершина залісена, маршруту нема, дич і хащі. Похід буде хардкорний.
 • Верховинський Вододіл з Сянок, 3 дні. Весь хребет Пікуя, включає вершини №1, №№3-6 (1309-1294м), №8 (1284м) та ряд нижчих. Границя з Закарпаттям. Не проходив. Хребет відкритий і популярний, з водою і місцями стоянок, перепади висот невеликі. Похід буде з наметами, трохи тривалий, але не важкий.
 • г.Чорна Ріпа зі Славська, 1 день. Чорна Ріпа — №7 області (1285м), на границі з Закарпаттям. Не був. Вершина відкрита, звідти чудовий вид на всі довколишні масиви, підйом пологий. Похід буде легкий.
 • Зелемінь зі Сколе, 1 день. Весь хребет з рядом невисоких гір. Був давним-давно один раз. Хребет залісений з просвітами, малоходжений, але не зовсім дикий. Похід, мабуть, буде середньої складності.
 • г.Маґура-Лімнянська з Грозьова, 1 день. Маґура-Лімнянська — найвища у Верхньодністровських Бескидах (1022м), поблизу границі з Польщею. Вершина залісена, підйом крутий, але короткий. Похід буде легкий.

АРХІТЕКТУРНИЙ КВЕСТ ЛЬВІВЩИНИ. ЗАМКИ + МОНАСТИРІ


На Львівщині зосереджено багато пам'яток мурованої архітектури, в тому числі фортифікацій та сакральних комплексів. Це 10 замків (5 збережених, 4 поруйнованих, 1 вежа) і 9 діючих монастирів (4 оборонних, 5 не оборонних). Розкидані по території області, вони у більшості є відомими туристичними або паломницькими місцями — усі детально описані на сторінці про архітектурні об'єкти. Значну частину я вже відвідав, але в списку подорожей досі залишаються прогалини. Тому щоб нарешті завершити замково-монастирський квест, заплановано ряд одноденних поїздок зі Львова:
 • смт.Поморяни: поруйнований Поморянський замок + костел Св.Трійці + дер.церква Собору Пресв.Богородиці.
 • м.Добромиль: поруйнований Добромильський замок + Добромильський монастир Св.Онуфрія + ратуша.
 • м.Броди + околиці. Броди: оглядова прогулянка містом + поруйнований Бродівський замок (повторно). Доїзд у с.Пониква і короткий маршрут до групи скель Триніг та старої каменоломні. Бродівський замок оглянуто вранці в майже безлюднім стані. Після затяжного походу селами і лісових пошуків також відвідано Триніг.
 • с.Лаврів + с.Спас. Лаврівський монастир Св.Онуфрія. Скеля Спаський Камінь.
 • смт.Підкамінь: Підкамінський монастир Походження дерева Хреста Господнього (повторно) + кол.каплиця Св.Параскеви + скеля Чортів Камінь. Відвідини на монастирську прощу.
 • м.Городок: оглядова прогулянка містом + Городоцький монастир Преображення Господнього + дер.церква Св.Івана Хрестителя.
 • м.Червоноград: оглядова прогулянка містом + Кристинопільський монастир Св.Юрія.

ДЕРЕВ'ЯНА САКРАЛЬНА АРХІТЕКТУРА


Якщо переглянути список архітектурних пам'яток Львівщини, то левова їх частка — це дерев'яні храми з дзвіницями. На території області одних лиш церков збереглося 780 (!) штук. Щоправда, не всі є охоронними об'єктами, а багато з них, не зважаючи на статус місцевої чи національної пам'ятки, спаплюжені модними ремонтами. Та й загалом туристи мало проявляють інтересу до таких храмів — ніхто не хоче пертися десь в дальнє село, щоб глянути на одну стару споруду... Мені ж дерев'яне зодчество цікаве, але повний квест вийде неохопним. Тож спершу у планах відвідати 4 церкви, визнані світовою спадщиною (!!!) ЮНЕСКО. Це автентичні і прекрасно збережені об'єкти, найвищої архітектурної цінності — в області такий рівень має тільки історичний центр Львова. Разом з околицями їх поєднано в маленькі поїздки:
 • м.Жовква: прогулянка містом + дер.церква Св.Трійці (повторно) + дер.церква Різдва Пресв.Богородиці.
 • м.Дрогобич: прогулянка містом + дер.церква Св.Юра + дер.церква Воздвиження Чесного Хреста і їх дзвіниці.
 • с.Потелич: дер.церква Св.Духа з дзвіницею + дер.дзвіниця Св.Трійці. Можна поєднати із м.Рава-Руська.
 • с.Матків: дер.церква Собору Пресв.Богородиці з дзвіницею. Село маленьке і гірське, віддалене від міст. Можна поєднати з вищезгаданим походом на г.Пікуй з Верхнього Гусного, однак це дуже збільшить шлях.

Немає коментарів:

Дописати коментар